בין רוח לחומר

חוקי הטבע הם עקרונות שבאמצעותם הלא מוגשם נעשה גשמי ובאמצעותם הרוח הופכת ליקום החומרי. אם נכיר את חוקים רוחניים אלו ונחיה על פיהם נגלה את העצמי האמיתי שלנו, ניתן ביטוי לכישרון הייחודי שלנו וניתן שירות מהלב לאנושות. ברגע שנבין את טבענו האמיתי ונלמד לחיות בהרמוניה עם חוקי הטבע, נחיה את חיינו בקלות וללא מאמץ, תהיה לנו תחושת רווחה, בריאות טובה, מערכות יחסים מספקות והתלהבות לחיים.

 

בסדנאות "בין רוח לחומר" במסגרת התוכנית "לחיות חיי מודעות "תקבלו כלים רוחניים לניהול חיים בתדר גבוה, חיים התומכים באיזון, ריפוי, שמחה, גמישות, חיוניות, בריאות, התפתחות ומודעות בהשראת התפיסה היוגית. כל סדנה תעסוק בעקרון רוחני אחר שיאפשר לכם להגיע לשליטה טובה יותר בעצמכם ובחייכם. תרגול עקרונות אלו – ישפיעו על חייכם ואלו יעשו מלאי חדווה ושופעים יותר בכל מובנים.

*(ניתן להזמין את הסדנאות כסדרה תהליכית, או סדנאות חד פעמיות) 

 

חוק הדהרמה – היעוד שלנו

לכל דבר בחיים יש תכלית, ייחודיות או כישרון מיוחד להעניק לאחרים. כאשר אנחנו ממזגים כישרון מיוחד זה עם שירות לאחרים, אנו חווים התעלות של רוחנו אנו , שהיא מטרת העל של כל המטרות (דיפאק צופרה). חוק הדהארמה אומר כי אנו מקבלים ביטוי בצורתנו הגשמית כדי למלא תכלית כלשהי. חיים עפ"י הדהרמה הינם תרגול ויישום של יצירה, תרומה ועשייה בהם נחווה הצלחה ונתמלא בתחושת סיפוק ומשמעות.

 

מהו היעוד שלנו ואיך למצוא אותו? איך לבחור עיסוק מקצועי? למה זה כל כך קשה? מהן החוזקות שלנו ואיך לממש אותן? האם היעוד הוא מטרה או אמצעי? אמצעי למה? מה מכשיל את היעוד (אגו ורגשות שליליים פחדים כמו עצלות, חוסר ביטחון וכד') מהו היעוד של החומר ומה היעוד של הנשמה? דרך הלב ואהבה. כלים מנטאלים ואלטרנטיביים כמו מדיטציה, תנועה, נשימה, אימון דרך הפילוסופיה היוגית


חוק הקארמה – סיבה ותוצאה

הידיעה שלכל כוונה שאנחנו מביאים לעולם, לכל מילה או משפט שאנחנו אומרים, לכל בחירה שאנחנו עושים ובטח לכל פעולה שאנחנו מבצעים – יש השפעה משמעותית ביותר הן ברמת החומר והן ברמת הרוח על אחרים ועלינו. המודעות למקום בתוכנו ממנו אנחנו מונעים בבחירותינו ופעולותינו ישפיע בהכרח על התוצאות בחיים שלנו לטוב ולרע, על מערכות היחסים שלנו, על יכולתנו לבחור ולהשפיע על הסובבים אותנו ועל המציאות שלנו. 

מאיפה אנחנו מונעים בתוכנו? האם ממקום של אהבה,נתינה ומתן שירות? או ממקום של כדאיות, אגוצנטריות, כעסים, שליטה, חוסר ביטחון עצמי, הימנעות? סדנה זו תאפשר התבוננות ומודעות לאותם מקומות בתוכנו, במטרה להתחבר לתדר של הצלחה, סיפוק, שיתוף פעולה ואיזון.  

כלים מנטאלים ואלטרנטיביים כמו מדיטציה, תנועה, נשימה, אימון דרך הפילוסופיה היוגית


ערכי היוגה כדרך חיים

חיבורים גוף, נפש, נשמה. תפיסת היוגה בתנועה ובחיים ומעבר מהישרדות להגשמה תחושת משמעות סיפוק איזון ואהבה. סדנה זו תפתח בפנינו צוהר לחוות את הקשר בין חיזוק הגוף להתחזקות מנטאלית ורגשית, חיבור אל הגוף כשער לחיבור אל הנשמה וההנחיה הפנימית, להשפעה של הרפיה, יצירה ועשייה באיזון כאמצעי לשפע ותחושת משמעות.

 

  • אאימסה -אי אלימות (ביקורת, רגשות אשם, הרס עצמי, הכאבה עצמית פיזית או רגשית, התמכרויות) ,
  • סנטושה- שביעות רצון (תירגול הכרת תודה, אמונה חיובית, נשימה והתמלאות,)
  • טאפס התמדה (התגברות על להיטות ובערות, בניית תהליך, חיבור למורה, והתקדמות בצעדים קטנים),
  • סאוודיה- התנסות ולמידה מתירגול.
  • היעוד של הגוף כחלק מהיעוד התעסוקתי והנשמתי

 כלים מנטאלים ואלטרנטיביים כמו מדיטציה, תנועה, נשימה, אימון דרך הפילוסופיה היוגית

 

כלים רוחניים לניהול
ניהול על פי ערכי היוגה
חוק הדהארמה