העצמה נשית
ארגון בתנועה
גוף נפש
הרמוניה זוגית
הריקוד הפנימי
טראנס דאנס ישראל - יוצרים תנועה בחיים
פנייה מהירה
שם + משפחה*
דואר אלקטרוני*
טלפון*
חברה
הערות
מעוניין בעדכונים
הרפיה ממתחים

סדנאות ייחודיות, העוסקות בהרפיה ממתחים במסגרת התוכנית "לחיות חיי מודעות"

 

להלן פירוט תוכן הסדנאות: 

  1. עין הסערה– דרך החוכמה האינדיאנית

קצב ותנועה משפיעים עלינו פיסית נפשית ורגשית. השילוב שלהם ביחד מפחית לחץ דם, משחרר ממתחים ומפיח סטרס בצורה דרמטית והכי חשוב- השינוי מידי! פתאום אפשר לנשום, המתח בגוף משתחרר, ובנוסף התיפוף משפיע גם על המוח, ועל המצב הרגשי שלנו. 

 

מחקרים שנערכו בארה"ב הוכיחו כי אחרי 10 דקות של תיפוף - אורך גלי המוח שלנו משתנים קצבים שונים משפעים אלינו בדרכים שונים יש קצב שמעיר, ממקד,ממריץ ולמלא בחיוניות ויש קצבים שיוצרים שחרור , רגיעה ומפחיתים באופן מאוד משמעותי מתח וסטרס.

 

בסדנה נשלב בין תיאוריה והתנסות בין תיפוף, תנועה, צליל וסיפור עד שנמצא את עין הסערה- מקום של שקט, שלווה ובטחון שקיים תמיד, בכל מצב, בתוך כל אחד מאתנו.כלים: תופים אינדיאנים, תנועה, סיפורים, קלפים

 

 

 2.      חיים באיזון - מתוך חיבור לשקט הפנימי

 

לגוף שלנו יכולת לאזן ולרפא את עצמו. הדרך לריפוי מצב לא מאוזן וכל מחלה בין אם פיזית, רגשית או מנטאלית הנה חידוש כושר העיצוב של הגוף האנרגטי והחזרתו לצורתו המקורית ההרמונית. בסדנה זו המשתתפים ילמדו מהם המשאבים הפנימיים האנרגטיים העומדים לרשותנו להפגת מתחים וכיצד נוכל לגייס אותם לריפוי העצמי שלנו.בסדנה נלמד לעורר את כוחות הריפוי שלנו, נתנתק מרעשי הרקע ונמצא מרחב של שקט פנימי בתוכו רוגע ושלווה, נתחבר לבית של הנשמה, למרחב של יציבות רגשית. כלים: תדרים אנרגטיים, קלפים, מדיטציה, תקשור.

 

 

 3.      הנשימה כאמצעי לשחרור מתחים– על פי ערכי הפילוסופיה היוגית

הנשימה הינה מעין מאסטר פנימי, מורה דרך, המוביל אותנו אל מעבר למגבלות השכל והכאוס הרגשי שאנו חווים. ביכולתה לפתוח או לסגור את שעריו         של עולמנו הפנימי, לעזור לנו במציאת רוגע, שלווה, שמחת חיים ומימוש.דרך תרגול פיזי, נשימות, מדיטציה וכלים מנטאליים ורגשיים של 'הלוחם הרוחני' ברוח ערכי הפילוסופיה היוגית נפוגג רעשים פנימיים ונתחבר למרחב של שקט ורגיעה פנימית. כלים: נשימות, תנועה, מדיטציה, אימון

 

 

 4.      הקולות שבתוכי – סדנה בפסיכודרמה

בתקופת מתח אנחנו פוגשים בתוכנו קולות רבים, שיוצרים סערה פנימית ואינם מאפשרים הקשבה בבהירות, הרגעה עצמית, וחיבור למרחב של שקט ושלווה בתוכנו. בסדנה זו המשתתפים יחוו באמצעות הפסיכודרמה מפגש עם קולות אלו, יקשיבו להם, יקבלו בהירות גדולה יותר לגבי המציאות, שאותו המתח לעתים מסתיר, יווסתו אותם יאפשרו להם להתפוגג ולקבל פרספקטיבה אחרת.כלים: פסיכודרמה, דמיון מודרך, התורה הבודהיסטית, מדיטציה

 

 

 5.      הפגת מתחים ב-NLP - "בשלום הנפש יהיה שלום לכל הגוף" (י.עראמה)

 

מצבי מתח הם חלק אינטגראלי מחיינו, וכוללים גורמים רבים ומגוונים. אירועים מלחיצים גורמים לגוף להיכנס למצוקה, ושרשרת של אירועים פיסיולוגיים ונפשיים מתחילים להתרחש. היכולת להגיב על מצבי הסטרס באופן מיידי והיכולת להירגע ולחזור לתפקוד מאוזן הן בעלות חשיבות רבה לוויסות תפקודי הגוף והנפש. בסדנה זו ננסה להבין את הדינאמיקה של מצבי המתח ובתוך כך, נחפש את נקודות הכוח והחוזק, שיכולות להוות עבורנו נקודת אחיזה ומקור לכוח ותקווה.הדגש יהיה לצד הידע על עבודה נוירולוגית להטמעת התגובות הרצויות במצבי מתח, והתנסות עם כלים המחברים למשאבים הפנימיים שבתוכנו, המפוגגים את המתח, מאפשרים יצירת מרחב  של שקט בתוכנו, מרחיבים אותנו ומזינים אותנו בשלווה ורוגע...כלים:NLP, דמיון מודרך, קלפים.

 

NLP - Neuro-linguistic programming- "ניתוב לשוני פזיולוגי". ה-NLP מתבסס על הפסיכולוגיה החיובית, חוקר כיצד הדברים שאנו אומרים ומשדרים משקף את העולם הפנימי שלנו את המחשבות והתחושות שלנו ומאפשר שינוי דפוסים, אמונות, התנהלות תוך זמן קצר ביותר.

 

 

6.      הרפיה ממתחים בעיניים סיניות

הרפואה הסינית רואה במתח את אחד מגורמי המחלה העיקרים. בסדנה זו נכיר כלי עבודה של הרפואה הסינית בהם ניתן להשתמש ב'ארון התרופות' הביתי שלנו להפגת מתחים,לשחרור והזרמת אנרגיה, נבין מהו לחץ בעיניים סיניות וכיצד אנו מגיבים אליו לפי ההסתכלות הסינית? מהם הדברים אשר יוצאים מאיזון כאשר אנו במתח וכיצד ניתן לאזן אותן?מהן נקודות הלחיצה אשר יכולות להשפיע על מצבי לחץ? כיצד ניתן להרפות מסלולים אנרגטיים (מרדיאנים) אשר מגיבים ללחץ?  כלים: פילוסופיה של הרפואה הסינית, ג'ין שין, כלים מעולם השיאצו.7.    המנדלה ככלי להרפיית מתחים

 

המנדלה שפירושה מעגל מקודש הינה ציור אנרגטי המחבר אותנו פנימה לתוכנו. המתחיל מן המרכז ומתפתח כמו נפש האדם ותודעתו. מבוססת על צורת המעגל הידועה בתהליכי ריפוי אישיים ואנרגטיים. תהליך יצירת המנדלה, אשר ידוע בתהליכי ריפוי אישיים ואנרגטיים, מאפשר לנו להגיע לחוויה בלתי מודעת של שקט והרמוניה, הפותחת דלת לרבדים עמוקים יותר. ציור המנדלה משרה תחושת רוגע ומאפשרת הרפיה ממתחים, תחושת בהירות, הגעה ליכולת מרכוז, ארגון וסידור המחשבות, יצירת הרמוניה בין הרגש להיגיון עונג, שלווה ושמחת חיים. בסדנה נדבר על הדפוס המנדלי בטבע ובתרבויות שונות, נחווה את ציור המנדלה ככלי להרפיה ממתחים המחבר למרחב השקט הפנימי, לאיזון לאינטואיציה, פתיחת הלב ומיקוד אישי.

 המפגשים כוללים: ידע מדעי ורוחני, חוויה והתנסויות אישיות מגוונות ומהנות דרך חוכמת הגוף ומעולם הפסיכולוגיה החיובית.

 

הרפיה ממתחים
המנדלה ככלי להרפיה ממתחים
הרפיה ממתחים דרך החוכמה האינדיאנית